Octové mikro – velmi drobné krmivo vhodné i pro nejmenší ryby …

[1] je [ 2] . Biologicky patří mezi [3] mezi [4] . Při pokojové teplotě za dožívají průměrně 55 dní, při nízkých teplotách až 10 měsíců. Za dobrých podmínek se kultura octoviek za 8 10 dní zdvadsaťnásobí ( Petr Novák [5] ). Rozmnožuje se v poměrně velkých množstvích, i když jejich velikost je předurčuje pro krmení potěru a menších ryb, např. bojů-NIC, zářivek. Cho-váme jejich např. v PET lahvích, kde je [6] s vodou v poměru 1 : 1 . Použít můžeme i [7] , případně [8] . Do octa vložíme malé množství jablíčka, [9] nebo jiného ovoce . Ideální je, pokud toto [10] rozmixujeme na kaši v mixéru. Takového substrátu nesmí být hodně, jinak začne [11] kvasit. Mikro nesmějí být zavřeny, do uzávěrů doporučuji vyvrtat malé otvory.

Časem se tekutý obsah vyčeřen a my můžeme pozorovat oblaka mikier vznášejících se v láhvi. Mikro jsou dobře viditelné, když do láhve díváme proti světlu. Případně pokud na ně svítíme bodovým světlem baterky . Octové [12] jsou velmi drobné [13] , i když ještě tenčí než „obyčejné“ Mikro [14] . Nejsou vhodné ani nejjemnější síta dostupné pro vírniky, CYKLOP apod.. Na úspěšné precedent je nutná velikost ok 5 mikrometrů.

Zkrmování octových mikier je problém. Dělám to tak, že [15] slijeme do láhve, která má hrdlo, které se dá utěsnit zevnitř . Např. vatou , hadříkem , filtrační hmotou . Nalijeme do této lahve [16] po zúžené místo, utěsňuje a dolijeme čerstvou studenou vodou. Mikro jsou antigravitační , navíc mají tendenci jít do čistší vody. Za 24 hodin se většina těchto malých živůčichů propasírujeme do čisté vody. Z této jejich stříkačkou vytáhnu a zkrmovat rybám. Substrát, který byl pod utěsněním znovu vleji do [17] s kulturou. Obsah kultury vydrží velmi dlouho, já jsem ho za 5 let nikdy nevyměnil. Měním jen PET láhve. Podobný, ale rychlejší postup je, pokud máme tzv.. U-zkumavku . Já tento postup nepoužívám, protože U-zkumavku nemám.

Odkazy:

Use Facebook to Comment on this Post

krmivo – Google Blog Search