„jodové deficit v těhotenství nebo v raném věku dítěte Může Způsob špatný vývoj Strakonice nervové soustavy a nižší IQ. U dětí i dospělých se nedostatek jódu promítne v únavě a neschopnosti soustředit se. Oslabuje imunitu a přispívá k mnoha onemocněním včetně některých rakovinových nádorů . Navíc Může Mit za následek deprese a poruchy plodnosti u obou pohlaví, „upozorňuje nutriční specialistka Zuzana Hlinecká.
„Naopak správný příjem jódu napomáhá k celkovému zdraví organismu, vítal pokožky, vlasů i nehtů a lepšímu spalování tuku,“ dodává Hlinecká.
Zdroje jódu
Nejvíce jódu zahrnují především mořské ryby a mořské řasy. Jódem se obohacuje sůl, jehož používá každá domácnost a takové krmivo užitkových zvířat, což zajišťuje obsah jódu v Mlecí a Mléčná výrobcích. Existuj i nejrůznější doplňky stravy s biologicky aktivními jódem, které Lékaři doporučují Zejména těhotným ženám.
Spotřeba jódu v lidském těle se odvíjí od aktivity jedince. Čím aktivnější způsob života, tím větší je jeho spotřeba.
V současnosti se doporučená denní dávka pro dospělého člověka pohybuje kolem 200 mikrogramů denně, což je čtyřikrát více než před sedes lety a nejméně dvakrát více, než příjmu v potravě běžný Čech.