Krmivo
Nabízíme výběrové a profesionální krmiva značek LUSO DOG a HI-TEC, kompletní krmivo s vysokým obsahem jehněčího masa , rýže a rybích produktů. Krmivo je určeno pro hypoalergenní výživu, alergické psy pro psy s trávicími problémy, zároveň je použitelné i pro běžné krmení.
Pro výbornou stravitelnost tohoto krmiva se u psů neprojevují průjmy, trus je tmavý, suchý a malý.
Základní surovinou při výrobě těchto krmiv je maso. Doporučujeme především LUSO DOG-energy, jehož základní surovinou je jehněčí maso, rýže a rybí tuk. Toto krmivo doporučujeme nejen psům s citlivým zažíváním, proti problémům s vyrážkami, alergiemi a dalším poruchám kůže a srsti, ale hlavně jako lehce stravitelné, kvalitní, výživné krmení pro každého psa vzhledem k tomu, že Jehněčí maso může být celoživotní dietní strava, je pro psi to nejlepší a nejzdravější. Krmiva se výborně osvědčily u profesionálních kynologů, chovatelů ovčáků, buldoků a všech dostupných plemen psů.
Bez konzervačních a chemických látek. Antioxidanty nejsou považovány za konzervační látky. Používají se pro zvýšení kvality surovin. V případě, že bude docházet k oxidaci vzduchu, přestávají existovat vitamíny a mastné kyseliny. Pes musí mít přístup k pitné vodě. Datum spotřeby je vyznačen na obalu.
Vyvážená a kompletní strava – základ pro zdraví vašeho psa.
Aby byla strava vašeho psa kompletní, musí obsahovat všechny potřebné živiny:
bílkoviny – pro vývoj a udržování správných funkcí svalů a dodání potřebné energie
tuky – dodávají tělu psa potřebnou energii a jsou důležité pro jeho zdravou kůži a srst
sacharidy – zdroj energie pro psa
minerální látky – např.. vápník a fosfor pro zdravé kosti a zuby
vitamíny – vitamín A pro dobrý zrak, vitamíny E a C pro obranyschopnost organismu.
Dobré rady pro nové majitele štěněte
– když si psa berete od chovatele, vyžádejte si trochu potravy, kterou ho krmil doposud
– štěňata mají citlivé zažívací ústrojí a na prudkou změnu jídelníčku mohou reagovat bouřlivě (průjmy, zvracení)
– dodržujte pravidelný čas krmení
– misku psovi nechte asi 20 minut, zbytky pak odstraňte
– štěně, které má stálý přístup k potravě, může přejídat nebo se stane vybíravým
– štěně nikdy nepřekrmujte – hlavně velká a obří plemena – a pravidelně kontrolujte jeho hmotnost
– pokud krmíte granulemi štěně mladší 3 měsíců, namočte krmivo na několik minut do teplé vody – granule mají jen změknout , ne se rozpadnout na kaši
– po krmení nechte štěně v klidu odpočívat – žádné vycházky či hry. Až máte více štěňátek dopřejte jim dostatek prostoru a zamezte aby se o potravu bili a nejedli hltavě nebot spolu s jídlem pohlcuje i velké množství vzduchu co může způsobit průjmy.
* Štěňata jsou velmi citlivé na změnu jídelníčku. Pokud chcete pejska krmit jinou potravou než dosud, udělejte to postupně. Do původní stravy přidejte trochu nového krmiva av průběhu 5 – 7 dní zvyšujte jeho podíl v krmné dávce až na 100%.
* Štěně má malý žaludek. proto krmnou dávku rozdělte na několik porcí. Do 3. měsíce dávejte pejskovi 4 jídla denně, od 3. do 6. měsíce 3 jídla denně. Od půl roku stačí už krmit dvakrát za den.