Americký masové průmysl se setkává s „růžovým slizem“ – AVmania.cz
Pohled na tváře zákazníků, který sledovali , jak známý kuchař Jamie Oliver nástřik čpavek na to, co označil za „růžový sliz“, říkal všechno. Byli zděšení. Vypadalo to, že neměli nejmenší představu, že hamburgery, které celou tu dobu kupovali, zahrnují především něco jiného než skutečné hovězí maso.
A tady jim Jamie Oliver ve svém loňském americkém vydání svého programu ukazoval, jak jsou jejich burgery doplňování masem, které dříve bylo používaný na žrádlo pro psy a lidé ho MOHOU jíst jen Pote, co jí upraví chemikálie.
Oficiální jde o produkt zvaný „libové jemně strukturované hovězí“. Vyrábí se z tučných řízky, které na kostech zůstane po odsekání masa. Zahřívá se av centrifuze se z ní odstraňuje většina tuku. Pak je vystaven plynného hydroxidu amonného, který v Něm usmrtí bakterie. V USA se ve snaží snižoval náklady přidává do karbanátky a dalších hovězích produktů asi 20 let. Podle amerického ministerstva zemědělství je produkt bezpečný.
Čtěte takové:
Supermarkety dále nedovolenou přetahují spotřebu potravin [1]
řetězce dále označují Cizí potraviny za české [2]
Byl zjištění v 70 procentech mletého hovězího prodávaného v amerických obchodech. Nyní ministerstvo zemědělství povolilo školám, aby přestali používat produkty obsahující „růžový sliz“, pokud bojkotu se připojilo i samoobsluhy a bufety rychlého občerstvení. Potravinářský průmysl ale zdůrazňuje, že se bude muset porazit 1,5 milionu kusů skotu navíc, aby „růžový sliz“ nahradil.
Tyto kroky jsou vítězství pro Olivera a lidi, které brojili proti „růžové slizu“ na Facebooku a dalších sociálních sítích. Avšak ztráta 850 pracovních míst v době vysoké nezaměstnanosti mnoho lidí pobouřila a udělala z Jamieho Olivera v některých internetových diskusích terč nenávistných komentářů. Udělal asi nejvíc pro to, aby se „růžový sliz“ dostal do povědomí širší veřejnosti, ale kampaň na internetu se rozběhla až Pote, co v březnu o celé věci informovala televize ABC. Texaská bloggerka Bettina Elias Siegelová pak získala během DeVito dní 200 tisíc podpisů pro svou online petice.
Pro masné průmysl to byla tvrdá lekce, pokud jde o transparentnost v době sociálních sítí. Je to takové možná první příklad, kdy nějaká složka potravy byla stažení ně kvůli obavám z bezpečnosti, ale protože se lidé rozhodli, že je nechutná.
Představitelé masové průmyslu jsou rozzlobený tím, co považuji za pomlouvačnou kampaň vedenou médií vůči produktu, který splňuje federálních předpisů pro bezpečnost potravin a používá se již od zacatku 90. let. Tento týden rozjely protiútok a přišli s novým sloganu Dude, it ‚s beef (Kámo, je to hovězí). Najali si texaského guvernéra a bývalého prezidentského kandidáta Ricka Perryho, který se svědomitě zakousl do hamburgeru se spornou přísadou při návštěvě zpracovatelské závodu v South Sioux City v Nebrasca.
Konzultant Gary Martin si ale myslí, že zpracovatelské firmy jsou úplně mimo. „Co na tom záleží, že to je stoprocentně hovězí a že v tom nejsou žádné bakterie, Když si myslíte, že to je nechutné,“ řekl.
Novinářka EJ Schultzová z časopisu Advertising Age si myslí, že spotřebitelé jsou pobouření především kvůli Nedostatečné transparentnosti. „Lide si říkají ‚Jak to, že jsem o tom nevěděl? Jak to, že to nebylo na produktu označení?‘ Lidé dnes chtějí, aby vše bylo jasně vyznačeno, „řekla.
Dále ČTĚTE: Seznam ošizený potravin bude na webu [3]
Jason Karpf, který učí PR a marketing, si myslí, že masové průmysl má o moderních spotřebitelů ještě co učit. „Větší bdělost spotřebitele znamená, že se výrobci musí podívat na každý komponent potravy a představit si veřejnou reakci na něj. Musí předvídat reakce veřejnosti a připravit se na ni.“
Zatímco některé lidé si myslí, že „libové jemně strukturované hovězí“ skončilo, jiní si Nejsou tak jisti. EJ Shultzová je přesvědčen, že Když je náležitě označena, muze byt levnější alternativou pro milovníky hovězího masa, kteří mají hlouběji do kapsy.
Marketingová konzultantka Denise Lee Yohnová si myslí, že firmám bude stačit počkat, až se poprask přeženou. „Sociální sítě jsou mocným nástrojem při hájení práv spotřebitelů, ale vlna hněvu, které vyvolej, muze byt takové krátkodobé,“ řekla. „Pokud si budou moci počkat a nechat celý rozruch utichnout, za takový šest měsíců na to už nikdo nebude myslet a mohou s tím produktem prijmout znovu.“