Věhlasnými profesor Zelený: Naše ekonomika je zkopaná do klubko. Všechno jsme … – ParlamentníListy.cz
Profesor ekonomie na jedné z amerických univerzit, Milan Zelený, přiznal, že i v USA znají před volbami podobné problémy s vybíraných mezi dvěma Stejně špatnými alternativami – tedy takzvanou volbou menšího zla.
„V jedné reklamě nabídli volbu mezi odpornou tekutinou a psím žrádlem. Dospělí se snažili, volit a zvítěžilo to psí žrádlo. Malý chlapec jediný zde nechutnou volbu odmítl a dodal, že se mu nechce věřit, že tolik lidí může jíst psí žrádlo. To je pomatený svět, že? říká v té reklamě dospělý hlas. Ano, to je, odpovídá dítě. Někdy mám pocit, že v tom všichni létám Stejně a dlab, psí žrádlo ‚globální, jménem stranické demokracie, „předešlých pro ParlamentníListy.cz Milan Zelený. Pak se ale zamyslel nad tím, co ho zaujalo na Slovensku volbách a jejich výsledcích. Stranou jeho zájmu nezůstane ani situace v ČSSD.
Slovenský apetit pro nechutné koalice je prý asi neukojitelná
„Výsledek voleb překvapivý nebyl, politické strany již Dříve ztratili důvěry obcemi jako instituce. Ti, kteří šli volit, museli Stejně volit strany, protože nic jiného nemáme, a tak nám je tam zatím vniklo sedm. Naštěstí ekonomická situace v Česku není závislá na vládě či počtu stran. Každý ministr bude Stejně poplatný nějaké straně, i když Třeba jako nestraník. Vláda tedy sestavena být muzeí, protože český apetit pro nechutné koalice je zřejmě neukojitelná. Jenže pouze nezávislá odbornice vláda, s plnou a legitimní podporou obcemi, muzea vládnout pro dobro všech, nejen politických Minor, „uvedl dále profesor ekonomie a muž, který zvažoval svou kandidaturu na prezidenta v historicky první přímé volby hlavy státu.
SVA slova pak dále rozvedli. „Znamená to, že bychom Melia volit Skutečné odborníky a lokální osobnosti do parlamentu a tedy následně i do vlády. Nicméně, opravdová osobnost Nemůže být straník, Nemůže podřídit Své vědomí a svědomí stranické ideologii. Výraz, stranická osobnost ‚je Oxymoron 21. století . Nechápou současné skuhrání – a hure, dokonce vážné úvahy – nad takova, osobnosti ‚, „konstatoval Milan Zelený.
A opět dal příklad i ze země, ve které nyní převážně přímo přes žije. „My máme ve Spojených STATECH pouze dvě strany, silného prezidenta plus přes dvě stě let tradice – a Stejně nevíme, kam skok. Politická scéna je nadobro zablokovaná. Se sedmi stranami, a se stranickým prezidentem navíc, bychom si už asi mohli opravdu, hodit mašli ‚, „Řekl Zelený.
Štěpení sociální demokracieRozkol v ČSSD Milana Zeleného prý nepřekvapuje. Byl totiž opakovaně mediálně „avizovaný“, co on sám zaznamenal již letos v létě.
„Stačilo jen sledovat jejich výroky a sestavy na Tiskovka. Každá strana se především snaží o diferenciaci od ostatních. To je Jejím hlavním posláním. Ke však diferenciace začne selhávat, jak dnes u všech stran v ČR, pak se strana začne diferencovat (štěpu) uvnitř. A důvěra v politickou scénu nutně klesá. Čím více stran, tím menší je rozlišitelnost a diferenciace, tím více frakcí, „vysvětluje možné duvodu situace profesor.
Podle ní to bohužel nemá řešení. „Pokud se strany nedokážou odlišit, pak by stačila jen jedna; když ale i přesto budou o povrchní a kosmetická odlišen usilovat, začne se štěp. Tak jako tak to mají spočítané: Bez pravdy už to dál nepůjde. Za pravdu totiž neexistuje náhrada. stranického pravda, jako každá polopravdy, je horší než lež. Lež je průhledná, polopravdy ně. třeba lidí, kterým se nebojí pravdy a pohrdají politikaření, straničtí maršrutami, koaličními kompromisy a zákulisních Handle. Politické, koňské Handlíř ‚bychom neměli volit vůbec, bez ohledů na billboardy, peníze a mediální Zájmy a už vůbec ne jim odpouštět: Jednou a dost; stačí! Po více než dvaceti letech by již měly být známí všichni – a všem, „okomentoval Poměrně radikálně stav a vývoj politiky Zelený.
Sliby dobře fungujícími státu? Nic nezaručují, nikdo totiž neví, co to je …
Jelikož to byli právě sociální demokraté, kdo slibovali občanům před volbami dobře fungující stát, je na místě se asi ptát, zda se od nich pod tlakem událostí dá Skutečně očekávám to, že stát by pod jejich vedením posílil například sociálních jistoty?
„Slib dobře fungujícími státu nezaručuje nic, protože nikdo neví, co to je. Sociální jistoty Může prosadit i stát nedobře fungující. Je to všechno věcí ideologie., Sociální jistoty ‚lze podobně přísliby, ale ty jsou závislé na výkonnosti ekonomiky, a tu lze zaručit pouze odbornou dlouhodobé strategií, bez stranickou úskoky a poskoků. Jinak bude nutné přiznal hospodářským zhubnutí a sociální jistoty tomu přizpůsobí. Pak už jde o občanský Duverovat ve zvolenou, elitu národa ‚ : že bude jejich problémy řešit a ne jen Veřejné prostředky ničit a rozkrádat, „reagoval na otázku, která logicky napadla asi řada voličů, Milan Zelený.
Zmínil i to, co je připočtení k dobru a takové dobrým volebním výsledkem hnutí ANO Andreje Babiše. Tedy dobré podmínky pro podnikání.
Zvyšte autonomie regionů – a ne že se budou posilovat ideologická centra
„Ohledně tého podpory podnikatelům a živnostníkům – je třeba říci, že podnikání přece není otázkou, podpory podnikání ‚. Podpoř máme ze strany EU až dost; jde o návykové plýtvání veřejnými prostředky. Ale je otázkou rozvoje podnikatelské kultury samotné. To se nedá dělat z ministerstva, ale jen v dané lokalitě či regionu, s plnou účastí triády Podnik-Univerzita-Samospráva. K tomu je třeba zvýšené autonomie regionů, ne dalšího posilování ideologického centra, „Řekl ParlamentnímListům.cz Zelený.
A připomněl fakt, že zřejmě všichni víme, že stát není firma a nelze ji ani jako firmu Ridi.
„Zkus to kdysi Lenin se strategií NEP (Proč Nerida SSSR jako GM?); Podobně i Mussolini a komunisté s jejich RVHP … Větší firma je ŘÍZENÍ Strakonice hierarchií, bez Vnitropodniková trhu a demokracie. Málokdo, jediné Lenina, by dnes chtěl žít v gigantické firmě-stát – nejméně ze všech pak ty firmy samotné. Až země rozkvětu žloutenkou monokultur a vytratí se vztah k půdě, návyk a instinkt k soběstačnosti, jakož i poslední znalosti a dovednosti zdravého zemědělství, budeme alespoň věděla, že jsme se obětovali pro Německo, „rozvinul svůj názor profesor americké univerzity.
Slovenská ekonomika je zkopaná do klubko. Bez vyzrání obcemi zdola to nepůjde …
podle ní byla špatná ekonomika naší země nastartováním dosud masivního výprodeje na počátku 90. let. S tím se už nedá nic dělat, Obzvláště na Strakonice úrovni ně.
„Jediné řešení spočívá v decentralizované revitalizaci alespoň některých regionů. Českou ekonomiku nelze, nakopnout ‚centrálně shora, je dosud zkopaná do klubko , ale pouze nezávisle rozvíjela znovu a zdola. Bez vyzrání a spolupráce lokálních a sebevědomí obcemi-voliči to však nepůjde. Jinak zůstala v tom, kde jsme … „uzavřel svůj pohled ze Zámoří na současného stavu Milan Zelený.
Suverenita Česka je ohrožena dosud od roku 1992, varoval dosud před časem ekonom
Je to dosud několik měsíců, kdy pro čtenáře ParlamentníchListů.cz uvedl Milan Zelený, že naše suverenita země byla nezvratně omezeným dosud v roce 1992 .
„Tedy v době, kdy jsme s neskrývaným nadšením odsouhlasili rozprodám národního kapitálu do zahraničních rukou, rozptýleni vlastnictví pomocí kupónové privatizace a téměř úplně zaháknutí české ekonomiky na ekonomiku Německa. Nyní německá ekonomika padá spolu s ekonomikami Číny a EU , a my v tom lítám. Od 90. let nejsme autonomní, naše ekonomika je plně odvozeninám, závislá a zcela uzavřená vnitřnímu podnikání a národním podnikatelům. Žádná země nemůže být suverénní, kdyz nevlastní, neovládá a nerozhoduje o vlastních výrobních prostředcích, „Řekl tehdy zkušený ekonom.
Svět se změní, k posunu nepotřebujeme lidí stranický svázané
A už tehdy apeloval na to, že současnost si zadané změny. „Dnes jde o to, jak dělat politiku moudrý, potřebných, odborně fundovanou a hlavní národní lidskou – tedy výrazně Nestranická. Svět se změní a konec už byl. Ani v Česku nejde jen o jména politiků, nebe o pár rebelů. Nejde ani o mediální zajímavé kauzy zlodějů a zločinců – dnes jde především o plné pochopení situace nás všech, Její odborného a fundovaného vysvětlení širší veřejnosti, je třeba i bez médií, a Obrácení našeho úsilí do budoucnosti. Naše vytrvalé čekání na Godota postkrizových přísliby v sobě nemá zrnko racionality. Probíhající transformaci je třeba pochopit, přizpůsobí se jí, a využít nových Nabízeno příležitostí. K tomu musíme být autonomní a ne závislí; k tomu potřebujeme lidi svobodných, ne stranický svázaný, „konstatoval Milan Zelený.
To, do jaké Míry tyto vize naplnily předčasné volby, je na čtenáři šamotu.
Kdo je Milan Zelený? Přední český ekonom. Pravidelně obsažné 1. místo v žebříčku nejcitovanějších Slovenská Ekonomi. Působí jako profesor na Fordham University v New Yorku, přednášel i na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Jako hostující profesor pak navštěvuje řadu světových univerzit – přednáší na Čínské Xidian University v Xi’anu, Fu Jen University v Tchaj-pej, Indian Institute of Technology v Kanpur a IBMEC v Rio de Janeiro.
Mezi jeho Nejznámější knihy v češtině patří například Cesty k úspěchu a Neučte se z vlastních chyb.
Jste politik? Zveřejněním bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE [1] .
Jste čtenář a chcete komunikovat se Svými zastupitelné? Zaregistrujte se ZDE [2] .