Růžový sliz dohnal Jamieho Olivera, čelí hněvu propuštění Američana – iDNES.cz
15. prosince 2012 17:35
Kauza růžová slizu má pokračování. Známý britský kuchař Jamie Oliver před rokem odstartoval kampaň proti POUŽÍVÁNÍ nekvalitních odřezků při výrobě hamburgerů v USA. Několik továrna muselo zastavit výrobu ao práci tak přišlo mnoho lidí. Jeden z nich se nyní slavného propagátora kvalitního jídla žaluje.
Osmapadesátiletý Bruce Smith ještě před několik měsíců pracoval v americké společnosti Beef Products, kterým se mimo jiné zaměříme i na výrobu tzv.. separovat, tedy hovězí odřezky, které se následně používají jako přísady při výrobě hamburgerů.
Do pochybné kvality tohoto produktu se následně pustil Jamie Oliver, který ho označil za růžový sliz a jeho krátké televizní vysílání zapříčinily, že Smith spolu s více než osmi stovkami zaměstnanců přísně o práci. Zavřít museli tři masokombináty.
Smith se však jako jeden z mála nesmírně s vyhazovem a rozhodl se Olivera žalovat. Po známém kuchaři požadovat kompenzaci ve výši 70 tisíc dolarů (asi 1,3 milionu korun) za to, že dostal padáka jen kvůli jednomu neférovému výroku v televizi, jak píše britský server BBC [2] .
vyhozen zaměstnanec masokombinát nezůstal jen u obvinění Olivera. Spolu s ním žaluje takové televizní stanici ABC News nebe známou blogerka Bettinu Siegelová. Ti podle ní rozpoutaly nesmyslnou kampaň, jehož „upozorňovala na nepravdivé zdravotní rizika spojená s produkci řízků z hovězího masa“.
Společnost prý přišla o miliardu dolarů
Siegelová se na svém blogu żaloby brání . „Nikde v americké ústavě se nepíše nic, co by jakýmkoli způsobem schvalovali cenzura při vyjadřování vlastnila názoru. O tu tady totiž jde především,“ zlobí se Siegelová a dodává, že SVA práva bude rozhodně bránit.
Náhradu škody způsobené uzavřený Několik svých masokombinát požaduje takové samotná společnost Beef Products, který podala žalobu na televizní stanici ABC News. Ta má společnosti vyplatit ušlo škodu, kterým se pohybuje kolem jedné miliardy dolarů (asi 20 miliard korun). Právní zástupci televize se k případu odmítají vyjadřovat, stejně tak jako Jamie Oliver.
aféra kolem růžového slizu odstartoval pořad Jamieho Olivera odvysílán na podzim roku 2011. Oliver v Něm ukazoval, jak Jsou burgery doplňován masem, které drive bylo používání na žrádlo pro psy a lidé ho MOHOU jíst jen Pote, co jí upraví chemikálie.
V USA se separát ve Snažíme snižuje náklady přidává do karbanátky a dalších hovězích produktů asi 20 let. Podle amerického ministerstva zemědělství je bezpečný. Byl zjištění v 70 procentech mletého hovězího prodávaného v amerických obchodech.
Ministerstvo zemědělství však po propuknuvšího kauzy povolilo všem americkým školám, aby růžový sliz přestali používat. K bojkotu se následně připojilo i samoobsluhy a bufety rychlého občerstvení ( více o kauze ČTĚTE zde ).
[3]
zjistili jsme pro vás, jak se vyrábí separát